Wakacje i przerwa w nauce to czas, który miasto wykorzystuje na prowadzenie prac remontowych w placówkach oświatowych. Nie inaczej jest w Porębie, gdzie w przedszkolu trwa remont sanitariatów.

Choć trwają wakacje, w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Porębie, prace idą pełną parą. Nie ma już starej armatury i płytek, posadzek, a także starych rur w ścianach. Została praktycznie surowa cegła i beton. – To gruntowne przedsięwzięcie. W miejsce starych sanitariatów, powstaną zupełnie nowe – informuje dyrekcja porębskiego przedszkola.

Remont od podszewki

Ekipa budowlana w pierwszej kolejności pozbyła się części ścian, zdemontowała też stare, zawodne instalacje wodno-kanalizacyjne oraz centralnego ogrzewania. Budowlańcy wkrótce postawią nowe ścianki działowe oraz okładziny z płyt kartonowo-gipsowych. Ściany i sufity zostaną pomalowane, w łazienkach pojawią się nowe posadzki i płytki ceramiczne. Będą też nowe okna oraz drzwi. To jednak nie koniec zaplanowanych prac.

Wykonawca w przedszkolnym wnętrzu zainstaluje nowe kabiny i łazienkowe wyposażenie dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców Poręby. Ważnym etapem remontu jest też montaż zupełnie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzejników oraz systemów cyrkulacji powietrza, w tym wentylacji mechanicznej. Efekt? Maluchy, po wakacjach będę mogły zobaczyć efekty prac i z chęcią umyć rączki i buźki w zupełnie nowych warunkach.

Remont łazienki w przedszkolu - fot. UM Poręba
Remont łazienki w przedszkolu – fot. UM Poręba

Idealny moment na prace

Wakacje i przerwa w nauce to czas, który miasto wykorzystuje na prowadzenie prac remontowych w placówkach oświatowych. Co roku, w okresie wakacji – gdy maluchów nie ma w placówce – Urząd Miasta w Porębie zleca koleje prace budowlane. W zeszłym roku również wyremontowano część sanitariatów oraz sal zabaw dla najmłodszych. W efekcie budynek, który ma już ponad pół wieku, staje się przyjaźniejszy i bezpieczniejszy dla jego podopiecznych.