Małe i kameralne grupy, wykwalifikowana kadra oraz miła atmosfera. Tak w skrócie zapowiadają się zajęcia w ramach szkoły rodzenia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. 26 maja ruszają zapisy.

Już 1 czerwca w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim rusza bezpłatna szkoła rodzenia. Podczas zajęć pod okiem najlepszych specjalistów z zakresu położnictwa przyszli rodzice dowiedzą się wszystkiego o ciąży, sposobach rodzenia, technikach relaksacyjnych, radzeniu sobie ze stresem, a także o wyzwaniach zbliżającego się rodzicielstwa.

Co ciekawe, w ramach ćwiczeń, ciężarne będą mogły skorzystać z szeregu akcesoriów, takich jak worki sako, piłki gimnastyczne czy fantomy, które pomogą w praktyczny sposób poznać podstawy pielęgnacji noworodka.

worki sako, worki gimnastyczne, krzesła, ściana
Rusza szkoła rodzenia w sosnowieckim szpitalu – fot. Sosnowiecki Szpital Miejski

Bezpłatna szkoła rodzenia w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

Zajęcia w szkole rodzenia będą odbywać się w szpitalu przy ul. Szpitalnej 1 (obok poradni K) w Sosnowcu. Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort przyszłych rodziców, warsztaty podzielono na dwie, pięcioosobowe grupy, które spotykać się będą raz w tygodniu (we wtorek lub w czwartek).

Zapisy rozpoczynają się 26 maja w Dzień Matki pod numerem telefonu: 32 413 03 95 lub 32 413 03 96. Co ważne, uczestnictwo w szkole rodzenia jest bezpłatne.

Bardzo się cieszymy z uruchomienia zupełnie nowej szkoły rodzenia. To doskonała okazja dla przyszłych rodziców, aby wspólnie ze specjalistami z naszego szpitala jak najlepiej przygotowali się do nowego, tak ważnego etapu w życiu jakim jest rodzicielstwo. Oprócz jak najlepszej oferty edukacyjnej, stawiamy także na bezpieczeństwo. Stąd małe, kameralne grupy, w których każdy będzie czuł się komfortowo. Z niecierpliwością czekamy na przyszłych rodziców – informuje Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Rusza szkoła rodzenia w sosnowieckim szpitalu – fot. Sosnowiecki Szpital Miejski

Zdjęcia noworodków z Sosnowca robią furorę w sieci

Położne z sosnowieckiego szpitala zachęcają kobiety do rodzenia w ich placówce. W tym celu postanowiły fotografować noworodki przebrane w kolorowe, urocze stroje w atrakcyjnej i profesjonalnej scenografii. Pamiątkowe zdjęcia przekazywane są rodzicom, a także, za ich zgodą, udostępniane na specjalnym profilu „Rodzę w Sosnowcu” na Facebooku. Fotografie maluchów od samego początku robią furorę w sieci.

– Chcemy w ten sposób utrwalać pierwsze chwile i dni życia naszych najmłodszych pacjentów. Mamy do tego celu specjalnie przygotowane mini-studio, czyli kącik z akcesoriami i ubrankami dla dzieci. Wśród nich znajdziemy m.in. wełniane czapeczki, kombinezony, szeleczki, sukieneczki, kocyki, misie oraz wiele innych rzeczy, w które ubieramy nasze maluchy. Oczywiście wszystkie przebrania są na bieżąco prane i dezynfekowane, a jeśli rodzice mają takie życzenie, ubieramy dzieci w ich prywatne ciuszki – mówi położna Małgorzata Waldon, jedna z inicjatorek akcji.

Akcja Rodzę w Sosnowcu – fot. Sosnowiecki Szpital Miejski

#RodzęWSosnowcu to kompendium wiedzy dla przyszłych mam

Maluchy na profilu „Rodzę w Sosnowcu” pojawiają się cyklicznie, co wtorek. Na oficjalnym profilu na Facebooku, oprócz zdjęć, publikowane są także ważne i przydatne dla przyszłych rodziców informacje o ciąży, porodzie oraz profilaktyce ginekologicznej.

– Celem #RodzęWSosnowcu jest zachęcenie przyszłych mam z miasta i okolic do wyboru Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego jako miejsca porodu – przekonuje Małgorzata Waldon.

Akcja Rodzę w Sosnowcu – fot. Sosnowiecki Szpital Miejski

Oddział ginekologiczno-położniczy w sosnowieckiej placówce jest jednym z najnowocześniejszych w regionie i zapewnia kompleksową opiekę doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu medycznego, w skład którego wchodzą lekarze położnicy-ginekolodzy, położne specjalistki, neonatolodzy, doradcy laktacyjny oraz anestezjolodzy. Pacjentki oddziału mogą korzystać z klimatyzowanych sal porodowych, które gwarantują pełen komfort, intymność i poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, każde stanowisko porodowe wyposażone jest w aparaturę KTG, na bieżąco monitorującą stan matki i dziecka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiany w dąbrowskim szpitalu. Nowy blok porodowy gotowy. Wraca szkoła rodzenia