Sosnowieccy kryminalni zatrzymali 33-letnią kobietę, która w swoim mieszkaniu i komórce gospodarczej miała łącznie blisko 1400 porcji amfetaminy. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał pies.

Kryminalni zdobyli informacje, z których wynikało, że 33-letnia mieszkanka Sosnowca może mieć większe ilości narkotyków. Kiedy weszli do zajmowanego przez nią mieszkania w centrum miasta, nie od razu odnaleźli środki odurzające – miejsce ich ukrycia szybko i precyzyjnie wskazał pies Służby Celno – Skarbowej.

– Okazało się, że w mieszkaniu kobieta trzymała tylko niewielką ilość białego proszku, reszta ukryta była w lodówce stojącej w komórce gospodarczej przynależnej do mieszkania – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W trakcie czynności stróże prawa przechwycili amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania blisko 1400 porcji narkotyku. 33-latka przyznała, że narkotyki należą do niej. Zatrzymana usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości i została objęta policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi jej nawet 10 lat więzienia.