W Porębie przywrócono Komisariat Policji, który zlikwidowano 5 lat temu. To odpowiedź na potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

W czwartek, 19 października oficjalnie  przekazano klucze do nowego budynku komisariatu policji w Porębie. Symboliczny klucz do budynku przekazał Burmistrz Poręby. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wręczył natomiast kierownikowi posterunku kluczyki do nowego radiowozu.

Posterunek już wcześniej gościł w Porębie. Zamknięto go w kwietniu 2012 roku i od tej pory ze swoimi sprawami mieszkańcy musieli jeździć po pobliskiego Zawiercia. – Już nie będą – zapowiada emerytowany policjant i burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

To właśnie dzięki staraniom Spyry, w mieście reaktywowana została jednostka policji. Przywrócenie posterunku policji w Porębie jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Obiekt ten zaczął działać po ponad pięcioletniej przerwie. Dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnego samorządu i kierownictwa śląskiego garnizonu, mieszkańcy Poręby mają znowu w swoim mieście jednostkę policji.

– Cieszymy się, że policja znów wraca do Poręby. Dzięki temu miasto i jego mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej – mówi burmistrz Spyra.

Budynek przy ulicy Chopina 1, gdzie mieści się nowy komisariat, przeszedł gruntowny remont i wyposażony został w nowy sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny. Aktualnie pełni tu służbę 7 funkcjonariuszy, kierownik, dwóch dzielnicowych i czterech policjantów służby patrolowej.

W wydarzeniu, oprócz kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Niestety, pomimo wcześniejszych zapewnień, na uroczyste otwarcie nie udało się dotrzeć ministrowi spraw wewnętrznych i administracji – Mariuszowi Błaszczakowi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here