W piątek, 20 października, po rocznym remoncie otwarto Urząd Miasta w Czeladzi. – Mamy nową, wspaniałą wizytówkę miasta – zachwalają czeladzianie.

Kilkadziesiąt lat czekali mieszkańcy Czeladzi na gruntowną modernizację i przebudowę magistratu. W końcu doczekali się. Od teraz budynek wygląda jak prawdziwa wizytówka miasta. Obiekt stał się funkcjonalny, poprawiły się też warunki pracy dla urzędników.

Otwarcie Urzędu Miasta w Czeladzi – fot. MZ

W piątek mieszkańcy mogli zobaczyć efekty rocznych prac i zwiedzić wnętrza urzędu. Wcześniej jednak przygotowano dwugodzinny program, w którym przygotowano wiele niespodzianek. Zaśpiewał poznański zespół AudioFeels, zobaczyliśmy laserowe show, pokazujące historię najstarszego miasta naszego regionu oraz wyjątkowy pokaz mody. Na wybiegu w roli modelek i modeli pojawili się m.in. pracownicy Urzędu Miasta na czele z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem i jego zastępczyniami.

Otwarcie Urzędu Miasta w Czeladzi – fot. MZ

– Ogromnie się cieszę, że mamy taki piękny urząd. Urząd, który będzie służył mieszkańcom. Bo to jest wasza zasługa. Przed wyborami pytałem się mieszkańców, co w naszym mieście jest najważniejsze i co trzeba zmienić. Usłyszałem Urząd Miasta i Park Grabek. W parku właśnie rozpoczyna się modernizacja, a urząd jest już gotowy – powiedział burmistrz Zbigniew Szaleniec. – Wiem, że jeszcze jest wiele do zrobienia, ale ta wizytówka miasta prezentuje się teraz godnie. Wszyscy wstydziliśmy się wcześniej, że na tym wzgórzu stoi coś, co nie przystoi naszemu miastu. Dzisiaj na jednym wzgórzu mamy piękną świątynię, a na drugim ładny urząd – dodał.

Otwarcie Urzędu Miasta w Czeladzi – fot. MZ

Burmistrz Czeladzi zwrócił uwagę na funkcjonalność wyremontowanego urzędu. – Stary urząd miał jedną dużą wadę. Był dla ludzi młodych i sprawnych. Dzisiaj jest już przyjazny dla osób niepełnosprawnych i starszych. Jest winda, zostały zlikwidowane wszystkie bariery architektoniczne – podkreślił. – Przez ostatni rok urzędnicy pracowali w zastępczych pomieszczeniach. Cieszę się bardzo, że w tym czasie nie było ani jednej skargi na obsługę czeladzian w tych trudnych dla wszystkich warunkach. Mamy świetnych urzędników i cieszę się, że mogę z nimi współpracować. Dziękuję wszystkim, dzięki który ten urząd powstał – dodał.

Otwarcie Urzędu Miasta w Czeladzi – fot. MZ

Po przemówieniu burmistrza i przecięciu wstęgi, wszyscy chętni mogli podziwiać nowe wnętrza czeladzkiego magistratu. Mieszkańcy mogli zajrzeć do wielu pomieszczeń, w których mieści się archiwum, zobaczyć jak prezentuje się nowa strefa obsługi klienta, a także zasiąść w ławach sali sesyjnej Rady Miejskiej oraz sprawdzić, czy wygodny jest fotel w gabinecie burmistrza. Przewodnikami byli pracownicy Urzędu Miasta.

Otwarcie Urzędu Miasta w Czeladzi – fot. MZ

– Bardzo dobrze wydane pieniądze. Mamy piękny i przyjazny urząd. Wszystko wygląda tak, jak powinno. Od teraz śmiało możemy mówić, że nasz ratusz jest prawdziwą wizytówką miasta – powiedział nam jeden ze zwiedzających.

Otwarcie Urzędu Miasta w Czeladzi – fot. MZ

Przypomnijmy, że kompleksowy remont Urzędu Miasta w Czeladzi i jego otoczenia rozpoczął się w 2015 roku. Na początku powstały nowe schody, przebudowane zostały chodniki, rampy i alejki. Powstały też nowe miejsca parkingowe i park. W ubiegłym roku prace rozpoczęły się w budynku. Urzędnicy na rok przenieśli się do pomieszczeń zastępczych, a urząd przeszedł gruntowną modernizację. Przebudowała kosztowała prawie 7 mln zł.

Czy kompleksowa modernizacja Urzędu Miasta w Czeladzi i jego otoczenia była potrzebna?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...