W trakcie rodzinnej awantury, do której doszło pomiędzy ojcem i synem, 35-latek sięgnął po nóż i zaatakował 61-latka. Wcześniej przez kilka dni wspólnie spożywali alkohol.

Zawierciańscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie Zawiercia znajduje się mężczyzna z podciętą krtanią. Zgłoszenie zostało potwierdzone. Policjanci natychmiast wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali 61-latka do szpitala.

Na miejscu obecny był również syn ofiary. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni od kilku dni razem spożywali alkohol. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której 35-latek sięgnął po nóż i zranił ojca. Badanie stanu trzeźwości agresora wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Zgromadzony przez zawierciańskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie młodszemu z mężczyzn zarzutów usiłowania zabójstwa oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, do których mężczyzna się przyznał. Do wniosku prokuratora przychylił się zawierciański sąd. Mieszkaniec Zawiercia został tymczasowo aresztowany. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji.