Sosnowiec szuka wolontariuszy do Śniadania Wielkanocnego. W tym roku ze względu na pandemię rozdane będą paczki dla samotnych i potrzebujących.

W tym roku nie będzie wspólnego Śniadania Wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących. To nie oznacza, że o tych mieszkańców Sosnowca nikt nie zadba. Miasto poszukuje wolontariuszy. – Jeśli nasi mieszkańcy znają osoby, które mogą spędzić samotnie święta lub są w trudnej sytuacji życiowej to prosimy o kontakt – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Śniadanie Wielkanocne w Sosnowcu

Śniadanie Wielkanocne to wspólna akcja organizowana przez Sosnowiec i Fundację Wolne Miejsce. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, w tym roku paczki ze świątecznymi przysmakami zostaną rozwiezione przez wolontariuszy bezpośrednio do osób potrzebujących. – Czekamy na zgłoszenia pod numer: 517 989 813. Infolinia jest czynna w godzinach 9.00 – 17.00. Czekamy także na wolontariuszy, by sprawnie rozwieźć posiłki – dodaje Anna Jedynak.

W paczce oprócz żywności znajdą się upominki od fundacji i życzenia świąteczne od prezydenta oraz zarządu Fundacji Wolne Miejsce.