Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dofinansuje Koleje Śląskie. Dzięki temu będzie więcej połączeń. Skorzysta na tym m.in. Dąbrowa Górnicza.

Wśród nich te, najpopularniejsze, czyli łączące nasze miasto z Gliwicami. Konkretniej chodzi o połączenie do i z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic. Między innymi na ten cel Metropolia przekaże 1,2 miliona złotych samorządowemu przewoźnikowi. Chodzi głównie o zwiększenie pracy przewozowej Kolei Śląskich.

Dzięki temu uruchomione już niebawem będą wspomniane, dodatkowe połączenia Gliwice – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, ale także takie, które lepiej połączą stolicę województwa śląskiego z Tarnowskimi Górami. To zalążek do powstania tak zwanej Kolei Metropolitalnej.

Jak powiedział Kazimierz Karolczak – przewodniczący GZM, zwiększenie częstotliwości pojawiania się składów kolejowych na liniach metropolitalnych pozwoli dużo lepiej planować siatkę połączeń w naszym regionie.

Co ważne, pociągów w naszym mieście i tak od dnia obowiązywania nowego, rocznego rozkładu jazdy jest już więcej. To pierwszy etap wdrażania planu Kolei Metropolitalnej.

To nie koniec zmian dla pasażerów. Za kilka tygodni zostanie wprowadzony METROBILET, czyli wspólna oferta biletowa Kolei Śląskich i komunikacji miejskiej ZTM.