Policjanci z Zawiercia poszukują matki martwego dziecka porzuconego w rzece Krztynia niedaleko miejscowości Grabiec. Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy przechodzień.

Do makabrycznego odkrycia doszło w środę, 1 maja, po godz. 14.00. Zwłoki w rzece znalazł jeden z mieszkańców. Ciało dziecka zauważył przy brzegu rzeki Krztynia, która płynie wzdłuż drogi krajowej nr 78. Mężczyzna od razu powiadomił służby. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Okazało się, że to zwłoki noworodka – dziewczynki.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci noworodka. Prokurator zlecił sekcję zwłok i wyniki poznamy w ciągu najbliższych kilku dni.

Teraz śledczy szukają matki dziecka. Policjanci z Zawiercia zwrócili się z apelem do mieszkańców gminy Szczekociny i okolicznych miejscowości oraz do innych osób o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki noworodka.

– Nie wykluczamy, że może ona również pochodzić spoza naszego powiatu, dlatego każde informacje są dla nas bardzo ważne – przekonują zawierciańscy mundurowi.

Wszystkie informacje można kierować pod nr tel. 32 673 82 55 i 112 lub za pomocą poczty elektronicznej: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. Można też skorzystać z formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie. Policjanci gwarantują anonimowość.

Przypomnijmy, że kodeks karny dla matki, która pozbawia życia swoje dziecko w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Taki czyn może być także zakwalifikowany jako zabójstwo.