W środę, 10 czerwca o godz. 9.00 tegoroczni maturzyści rozpoczną egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Po południu chętni będą zdawać język angielski na poziomie rozszerzonym.

To kolejny dzień maturalnych zmagań uczniów. Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godzinie 9:00. Natomiast, o godzinie 14:00 chętni zmierzą się z poziomem rozszerzonym matury z języka angielskiego.

Zgodnie z ogłoszonym terminarzem część pisemna tegorocznych matur rozpoczęła się 8 czerwca, natomiast część ustna będzie trwała od 15 do 29 czerwca (oprócz 21 i 28 czerwca), z zastrzeżeniem że część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Egzamin maturalny 2020

Epidemia koronawirusa spowodowała nie tylko zawieszenie tradycyjnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych, ale wymusiła również zmianę harmonogramu egzaminu maturalnego. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca. Natomiast, termin dodatkowy odbędzie się w dniach 8-17 lipca.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 11 sierpnia. Sesja poprawkowa egzaminu maturalnego dla uczniów, którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu, zostanie przeprowadzona 8 września (wtorek) o godz. 14:00. Będzie to egzamin wyłącznie w formie pisemnej. Wyniki z tego egzaminu będą ogłoszone 30 września.

Tegoroczni maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, matematyki na poziomie podstawowym, języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz jednego wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here