Będzińscy stróże prawa zatrzymali 50-letniego mieszkańca, który w trakcie policyjnej interwencji usiłował ich przekupić. Kompletnie pijany mężczyzna, próbował wręczyć mundurowym 100 zł, aby uniknąć pobytu w izbie wytrzeźwień.

Do zdarzenia doszło 4 lutego około godziny 20.00. Policjanci pełniący służbę w Będzinie otrzymali zgłoszenie o będącym pod wpływem alkoholu mężczyźnie, który leżał w pobliżu jednego z przystanków autobusowych w centrum miasta.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że mężczyzna jest pijany. – Jak wykazało badanie, miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Gdy 50-latek usłyszał, że najbliższe godziny spędzi trzeźwiejąc na izbie wytrzeźwień, wyjął z portfela 100 złotych i próbował wręczyć je policjantom w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności – powiedział Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Amatorowi wyskokowych trunków, za próbę wręczenia łapówki grozi teraz kara nawet 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

zagłębie-info