Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu zamknięto dwa oddziały i SOR. Pacjenci i personel medyczni zostali poddani kwarantannie szpitalnej.

W związku z wystąpieniem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu jednego przypadku zachorowania na koronawirus oddział chorób wewnętrznych, oddział diabetologii i chorób metabolicznych z pododdziałem stopy cukrzycowej oraz szpitalny oddział ratunkowy zostały objęte kwarantanną.

Na ten moment przyjęcia planowane na oddziały objęte kwarantanną nie zostaną zrealizowane – przekazał Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy szpitala.

Pacjenci i personel medyczny przejdą testy na obecność koronawirusa

Kwarantanną objętych zostało blisko pięćdziesiąt osób. Są to głównie pacjenci i personel medyczny. – Mamy obiecane, że jeszcze dziś cały personel zostanie poddany badaniom w kierunku obecności koronawirusa. Jeżeli te testy wypadną negatywnie, to jutro będziemy mogli podjąć normalną pracę, w sensie przyjścia do pracy. Natomiast czekamy jeszcze na informację, kiedy pacjenci byliby przebadani. Gdyby przeszli testy, i byłyby one ujemne, wtedy będziemy mogli ich stopniowo uwalniać do domu. Na razie nie mogą być wypisani – powiedziała w rozmowie z PAP Alicja Cegłowska, dyrektor szpitala.

Dyrekcja szpitala poinformowała o zawieszeniu od piątku, 13 marca, do odwołania wszystkich wizyt w poradniach specjalistycznych. Przyjęcia na oddziały szpitalne będą realizowane wyłącznie w trybie pilnym. Wcześniej wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

W związku z kwarantanną w Szpitalu św. Barbary, placówką pierwszego wyboru dla mieszkańców Sosnowca będzie Sosnowiecki Szpital Miejski.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Sosnowcu

Przypomnijmy, że zakażony koronawirusem mężczyzna został przewieziony na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu, gdzie obecnie jest leczony. Jego stan lekarze określają jako średniociężki.

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 51 osób chorych na COVID-19 (13 w województwie śląskim), z czego jedna pacjentka, 57-letnia kobieta z Poznania, zmarła [stan na 12 marca, na godz. 17.00].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu