Znany dziennikarz i celebryta Kuba Wojewódzki dostał z Sosnowca prezent – grę planszową „Monopoly Recykling w Sosnowcu”.

Kuba Wojewódzki wielokrotnie żartował z Sosnowca w swoim programie. Po jednym z nich prezydent Arkadiusz Chęciński napisał nawet na portalu społecznościowym list, w którym zaprosił go do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Gwiazdor nie odpowiedział jednak i nie przyjechał.

Kilka godzin temu Kuba Wojewódzki pochwalił się na swoim Instagramie, że dostał od miasta prezent – dedykowaną dla Sosnowca grę Monopoly.

#dostałem #prezent od #sosnowca #monopoly #recykling #kosmos #dziekuje #stanumysłu #gta

Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official)

Gra pozwala lepiej poznać historię i zabytki Sosnowca oraz jego piękne miejsca i zakątki warte odwiedzenia. Na planszy pojawiły się znane i charakterystyczne dla Sosnowca miejsca, ulice, parki, m.in. Górka Środulska, Plac Stulecia z pomnikiem Jana Kiepury, tyranozaur przy ul. Będzińskiej, Trójkąt Trzech Cesarzy, Park im. Jacka Kuronia czy ul. Modrzejowska, która jest jednym z najdroższych miejsc na planszy. Przypomina ona także historyczne miejsca Sosnowca i znane osobowości z nim związane, nawiązuje do wydarzeń, anegdot i stereotypów, z humorem i przymrużeniem oka.

Jak Podoba Wam się prezent dla Kuby Wojewódzkiego?

Foto: mat. prasowe TVN