Jedna z nauczycielek ucząca w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Na kwarantannę zostało skierowanych kilkunastu uczniów i 6 nauczycieli.

W środę, 14 października, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladzi otrzymała informację o potwierdzonym przypadku zachorowania na koronawirusa u jednej z nauczycielek.

Wszyscy uczniowie klasy VII a i wytypowaniu uczniowie klas III oraz ich rodziny zostają skierowani na kwarantannę, która potrwa do 22 października – przekazał Artur Polak, dyrektor szkoły.

Decyzją sanepidu, nauka dla 19 uczniów klasy siódmej będzie do 22 października prowadzona w trybie zdalnym. – W porozumieniu z organem prowadzącym oraz sanepidem podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć w klasie VII a i przejściu na kształcenie na odległość. W związku z tym proszę, aby uczniowie klasy VII a nie przychodzili do szkoły do 22 października. O szczegółach organizacji nauczania w tym czasie poinformuje wychowawca klasy i poszczególni nauczyciele – wyjaśnia dyrektor szkoły.

Miasto podjęło również decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji placówki. – Chorej nauczycielce życzę dużo zdrowia. Mam nadzieję, że pozostali pracownicy i uczniowie tej szkoły są zdrowi. Zapewniam też, że dyrekcja szkoły przy współpracy z miastem robi wszystko, co możliwe, by pozostali pracownicy szkoły i uczniowie byli bezpieczni – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.