W piątek, 16 lutego czeladzką Kopalnię Kultury wypełnią hip-hopowe dźwięki. Będzie to pierwsza tego typu impreza w obiekcie, jednak atrakcji nie zabraknie.

Już w najbliższy piątek czeka nie lada gratka na fanów hip-hopu. Na scenie Kopalni Kultury wystąpią: Gawer, Fama, Prezesura, RBM, Remelogarda, Dźwięku Struktura oraz Kamel. Imprezę rozkręcać będą doskonale znani zagłębiowskiej publiczności DJ Simple i Kłak.

Ponadto, dla uczestników przygotowano konkurs dla twórców.

– Tego w Czeladzi jeszcze nie graliśmy. Pierwsza od lat impreza w rytmie hip-hop. Jednak to czego jeszcze nie było to konkurs „Battle of the Beat Makers”. Konkurs skierowany do producentów i twórców bitów. Bez ograniczeń wiekowych. Czy robisz bity w studio czy po kryjomu w domu zapraszamy – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Warunkiem uczestnictwa w bitwie jest wypełnienie elektronicznego formularza umieszczonego na stronie Kopalni. O wygranej zdecyduje pomiar urządzeniem mobilnym, poziomu głośności reakcji widzów imprezy.

Fanów muzyki hip-hopowej wciąż przybywa. Głównie za sprawą tekstów i mocnych przekazów, które nierzadko są wynikiem szeregu spektakularnych czy kontrowersyjnych wydarzeń. Jest ona uniwersalnym elementem kultury młodzieżowej.

To jednak nie koniec atrakcji zaplanowanych na piątkowy wieczór. – W trakcie imprezy, planujemy również pokaz live tagów na ekranie ledowym i tu chętni do wspólnej zabawy mile widziani – podkreślają organizatorzy.

Start o godz. 19:00. Bilety na to wydarzenie wciąż dostępne są w Kopalni Kultury w cenie 15 zł. Spieszcie się, to będzie prawdziwie hip-hopowy zawrót głowy.