Zbliżają się dwa wspaniałe koncerty w Dąbrowie Górniczej. Miejscem wydarzeń będzie Pałac Kultury Zagłębia. Repertuar, jakiego mogą się spodziewać uczestnicy, to klasyka i współczesny pop.

Pałac Kultury Zagłębia w nowym sezonie zrealizował już jeden koncert, przyszła pora na kolejne. Pop oraz muzyka klasyczna, rockowa czy filmowa w wydaniu pianina, to wszystko może skutkować wspaniałym i nie zapomnianym doświadczeniem dla każdego miłośnika muzyki.

Baranovski – koncert

22 października o 19:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wystąpi jeden z najlepszych, polskich popowych artystów ostatnich lat – Baranovski. Publiczność podczas koncertu usłyszy utwory z najnowszego albumu, a wśród nich radiowy hit „Lubię być z nią”.

Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór” w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

Klasycznie i rozrywkowo – Dombrova Piano Duo

Choć oboje grają na fortepianie, to żaden z gatunków muzycznych nie jest im obcy – duet Dombrova Piano Duo zagra koncert promujący ich debiutancki album „Klasycznie i Rozrywkowo” – 24 października o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk – dwóch młodych pianistów z Dąbrowy Górniczej, których złączyła przyjaźń i miłość do muzyki. Gdy byli młodsi razem uczyli się gry na fortepianie w dąbrowskiej szkole muzycznej, razem występowali w licznych międzynarodowych konkursach, a także na scenie Royal Albert Hall w Londynie i Centre Civic Can Deu w Barcelonie. Razem stworzyli projekt Dombrova Piano Duo i wydali swóją pierwszą płytę. Razem uczą młodych adeptów fortepianu i nie przestają zaskakiwać swoim repertuarem.

Łukasz – mistrz w aranżowaniu na fortepian utworów rockowych, filmowych, popowych i hip-hopowych, który na co dzień gra na scenach eleganckich restauracji i hotelów. Swoim talentem potrafi nadać nowego brzmienia utworom Nirvany, Metalliki, zespołu Queen, czy AC/DC. Krzysztof – kocha muzykę klasyczną i arcydzieła mistrzów. Na swoim koncie posiada nagranie „Othello Symphony” Elliota Goldenthala, udział w „Koncercie na 21 fortepianów” oraz występ z orkiestrą AUKSO na Festiwalu Gorczyckiego.

Obecnie akompaniuje instrumentalistom w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Razem na scenie tworzą idealnie skomponowany duet, który potrafi przenieść widza w nietuzinkową podróż po najpiękniejszych melodiach.

Artystyczną więź zaprzyjaźnionych pianistów dobrze słychać na albumie „Klasycznie i Rozrywkowo” – ich pierwszej płycie, której wydanie wsparło miasto Dąbrowa Górnicza. Na płycie można znaleźć m.in. utwory z filmów „Gwiezdne Wojny”, „James Bond”, genialną aranżację „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, „Błękitną Rapsodię”, „Heart-Shaped Box” i „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Łącznie 12 utworów, w których warto się zakochać.