Zarząd Transportu Metropolitalnego nie wyklucza kolejnych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wszystko przez rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa i pustki w autobusach oraz tramwajach.

Od 16 marca w komunikacji miejskiej obowiązuje zmieniony rozkład jazdy. Powodem zmiany jest zawieszenie zajęć w szkołach oraz ograniczona liczba dyspozycyjnych kierowców. W związku z ograniczeniami i rekomendacjami rządowymi związanymi z zapobieganiem zakażeniom wirusem SARS-CoV-2, ZTM odnotował ogromny spadek sprzedaży biletów.

Na podstawie kolejnych danych potwierdzono tendencję spadkową. Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował, że w związku z dalszym spadkiem liczby osób korzystających z komunikacji publicznej podjęte mają zostać działania zmierzające do dostosowania rozkładów jazdy do faktycznych potrzeb pasażerów.

Na razie przedstawiciele ZTM nie ogłosili, planów dotyczących nowego rozkładu oraz tego, kiedy miałyby one zacząć obowiązywać. Obecnie, w trosce o pasażerów ZTM podjął szereg działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych, takich jak: dodatkowa dezynfekcja pojazdów, zawieszenie sprzedaży biletów u kierowcy czy automatyczne otwieranie wszystkich drzwi.