W czwartek, 10 października zamknięte zostaną wszystkie wjazdy i zjazdy łączące DK94 z ulicą Długosza. To istotna zmiana dla kierowców oraz mieszkańców Zagórza.

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową DK94 w Sosnowcu. Wyłączenie ulicy Długosza związane jest z przebudową przebiegających pod skrzyżowaniem sieci w tym wodociągu oraz kontynuacją prac przygotowawczych pod budowę wiaduktu, który pozwoli na bezkolizyjne połączenie ulicy Długosza z DK94.

Zmiany w organizacji

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami oraz objazdami. Jadąc do ul. Długosza, Makro i Castoramy z DK94 (od strony Katowic) należy na węźle Zuzanna zjechać z DK94 na wiadukt w ciągu 3 maja, a następnie zjechać na ulicę Kamienną, następnie skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Natomiast jadąc od strony Dąbrowy Górniczej na skrzyżowaniu z ul. Długosza należy jechać prosto, zjechać w prawo na węźle Zuzanna, dalej zjechać na ulicę Kamienną, skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Dojazd do Zagórza przez ul. Długosza z DK94 (od strony elektrociepłowni) możliwy będzie jadąc na skrzyżowaniu z ul. Długosza prosto, a następnie skręcając w prawo w kierunku ulicy Braci Mieroszewskich, dalej należy dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Utrudnienia na DK94 - dot. UM Sosnowiec
Utrudnienia na DK94 – dot. UM Sosnowiec

Jadąc od strony Dąbrowy Górniczej należy jeszcze w dębowym mieście zjechać z DK94 i skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Alei Róż. Następnie, już w Sosnowcu, jechać prosto ul. Braci Mieroszewskich, dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Całkowita przejezdność przez skrzyżowanie w obu kierunkach planowana jest na wrzesień 2020 roku. Jednak do końca pierwszego kwartału 2020r. planuje się uruchomienie następujących prawoskrętów: z ul. Długosza (od strony Braci Mieroszewskich) na DK94 w kierunku Olkusza; z DK94 w kierunku Długosza (kier. Braci Mieroszewskich); z DK94 w kier. Długosza (kier. Józefów); z Długosza (Józefów) na DK94 (kier. Katowice).

Kompleksowe zmiany

Przypomnijmy, że projekt przebudowy DK94 obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 – od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie. Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia 2020 roku.