W czwartek, 10 października zamknięte zostaną wszystkie wjazdy i zjazdy łączące DK94 z ulicą Długosza. To istotna zmiana dla kierowców oraz mieszkańców Zagórza.

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową DK94 w Sosnowcu. Wyłączenie ulicy Długosza związane jest z przebudową przebiegających pod skrzyżowaniem sieci w tym wodociągu oraz kontynuacją prac przygotowawczych pod budowę wiaduktu, który pozwoli na bezkolizyjne połączenie ulicy Długosza z DK94.

Zmiany w organizacji

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami oraz objazdami. Jadąc do ul. Długosza, Makro i Castoramy z DK94 (od strony Katowic) należy na węźle Zuzanna zjechać z DK94 na wiadukt w ciągu 3 maja, a następnie zjechać na ulicę Kamienną, następnie skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Natomiast jadąc od strony Dąbrowy Górniczej na skrzyżowaniu z ul. Długosza należy jechać prosto, zjechać w prawo na węźle Zuzanna, dalej zjechać na ulicę Kamienną, skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Dojazd do Zagórza przez ul. Długosza z DK94 (od strony elektrociepłowni) możliwy będzie jadąc na skrzyżowaniu z ul. Długosza prosto, a następnie skręcając w prawo w kierunku ulicy Braci Mieroszewskich, dalej należy dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Utrudnienia na DK94 - dot. UM Sosnowiec
Utrudnienia na DK94 – dot. UM Sosnowiec

Jadąc od strony Dąbrowy Górniczej należy jeszcze w dębowym mieście zjechać z DK94 i skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Alei Róż. Następnie, już w Sosnowcu, jechać prosto ul. Braci Mieroszewskich, dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Całkowita przejezdność przez skrzyżowanie w obu kierunkach planowana jest na wrzesień 2020 roku. Jednak do końca pierwszego kwartału 2020r. planuje się uruchomienie następujących prawoskrętów: z ul. Długosza (od strony Braci Mieroszewskich) na DK94 w kierunku Olkusza; z DK94 w kierunku Długosza (kier. Braci Mieroszewskich); z DK94 w kier. Długosza (kier. Józefów); z Długosza (Józefów) na DK94 (kier. Katowice).

Kompleksowe zmiany

Przypomnijmy, że projekt przebudowy DK94 obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 – od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie. Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia 2020 roku.

4 KOMENTARZE

    • Nie sięgną. Wzdłuż drogi biegnie główna magistrala ciepłownicza. Dostawca ciepła nie zgodzi się, aby budować ekrany bezpośrednio nad rurami, bo w razie awarii gdy trzeba będzie szybko usunąć usterkę byłby problem.

        • Ja widziałem jak montowali ten rurociąg. Rury mają bardzo dużą średnicę. Ciężkie maszyny to zakopywały. Przy Zuzanny może by jeszcze dało radę postawić ekrany, ale przy Północnej będzie ciężko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here