13 października odbędą się wybory parlamentarne. Politycy agitują i zachęcają do udziału w wyborach. Wśród nich jest prezydent Sosnowca, który w zamian oferuje tańsze bilety m.in. do Teatru Zagłębia.

Prezydent Arkadiusz Chęciński stara się zmobilizować sosnowiczan do udziału w wyborach parlamentarnych. Dodatkowo stawia przed głosującymi w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego wyzwanie – pobić wynik z wyborów samorządowych, podczas których frekwencja wyniosła 60 procent.

Jeśli to się uda i 13 października do urn uda się więcej niż 61,52 proc. sosnowiczan, Arkadiusz Chęciński, obiecuje, że w jeden z listopadowych weekendów baseny, ślizgawka na Stadionie Zimowym oraz wstęp na przedstawienia w Teatrze Zagłębia będą za pół ceny.

– Nie da się ukryć, że zainspirował mnie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który ogłosiła taką akcję w stolicy. Pomyślałem – czemu nie u nas? Sosnowiczanie są wspaniali, a im wyższa frekwencja w wyborach tym większa legitymacja wybranych – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Włodarz Sosnowca do akcji zaprosił również pozostałych prezydentów oraz burmistrzów śląskich i zagłębiowskich miast.