W Dąbrowie Górniczej stanął kolejny pojemnik na nakrętki. Plastikowe nakrętki można wrzucać do pojemnika na Placu Aktywności Mieszkańców na Mydlicach, aby łączyć działalność proekologiczną z działalnością charytatywną.

Tak jak w przypadku pojemnika w kształcie rybki na Pogorii III, inicjatorami akcji było Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom. Tym razem zakup pojemnika wsparły Dąbrowskie Wodociągi.

Nakrętki będą zbierane na dąbrowskie organizacje pozarządowe. Środki ze sprzedaży plastiku wesprą różnorodne działania na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, a także działania proekologiczne. Opiekunem kosza w tym kwartale jest Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, które środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczy na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

Pojemnik na nakrętki w Dąbrowie Górniczej – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Kolejny kosz na nakrętki powstał, aby pomóc potrzebującym, ale też by promować proekologiczne działania i umacniać poczucie solidarności wśród mieszkańców.
Razem możemy więcej. Mamy nadzieję, że mieszkańcy nakrętki zostawią w specjalnym koszu – to prosty sposób na zrobienie czegoś dobrego dla innych ludzi oraz dla planety – podkreślają dąbrowscy urzędnicy.

Kolejny pojemnik już wkrótce stanie przed Miejską Biblioteką Publiczną na ul. Kościuszki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W mieście stanął kosz na nakrętki. Skorzystają na tym organizacje pozarządowe