Sosnowieccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który od 2018 roku znęcał się na swoją żoną i 12-letnią córką. Dramat po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, kiedy przerażona dziewczynka zaatakowana przez ojca, uciekła na ulicę szukając pomocy.

Do domowej awantury doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń. Pijany 35-latek wszczął ją, kiedy jego żona była w pracy. – Mężczyzna kopnął swojego psa i wyrzucił go z domu, po czym zaatakował swoją 12-letnią córkę. Wyciągnął ją z łóżka, a następnie zaczął bić i dusić. Przerażona dziewczynka, której w pewnej chwili udało się wyrwać swemu oprawcy, uciekła na ulicę. Stamtąd zadzwoniła do matki i poformowała ją o całym zajściu – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Powiadomiono policję. Agresor został obezwładniony i zatrzymany. Podczas czynności policyjnych, żona agresora zdecydowała się opowiedzieć o koszmarze, który trwa już od 2018 roku. – Okazało się, że od blisko 3 lat jej mąż znęca się zarówno nad nią i nad jej córką. Zatrzymany, kiedy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad rodziną i nad psem. Prokurator wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarami mieszkania oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych. 35-latkowi może grozić do 8 lat więzienia – dodaje Sonia Kepper.