15 października weszła w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich. Nowy rozkład obowiązywać będzie do 9 grudnia.

Niedzielna korekta rozkładu jazdy związana jest z remontami torów w całym kraju. Część składów będzie miała nowe godziny przyjazdów i odjazdów. Zmiany zapewnić mają utrzymanie płynnego ruchu pociągów i przyjętych w rozkładzie czasów przejazdu.

Jest to ostatnia korekta rozkładu jazdy spośród pięciu zaplanowanych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiany będą obowiązywać do 9 grudnia. Wówczas na kilku liniach planowane jest zwiększenie liczby pociągów.

W nowym rozkładzie jazdy z największymi utrudnieniami będą się musieli liczyć pasażerowie linii S4 (Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko), S5 (Katowice – Bielsko-Białą – Zwardoń) i S6 (Katowice – Wisła Głębce), gdzie ze względu na prace modernizacyjne na odcinku Katowice Ligota – Tychy Mąkołowiec w terminach od 2 do 10 listopada oraz od 1 do 9 grudnia część pociągów będzie kursować w skróconej relacji.

Za pociągi na pominiętych odcinkach zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa lub możliwość przesiadki na inne pociągi na stacji Tychy.

Ponadto, na pasażerów czekają utrudnienia na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce), gdzie kontynuowane będą prace pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce oraz na linii S72 (Rybnik – Pszczyna – Bielsko-Biała), gdzie wybrane pociągi będą kursować w skróconej relacji, z wyłączeniem odcinka Pszczyna – Bielsko Biała Główna.

Uwzględniając wnioski pasażerów Koleje Śląskie wprowadziły do oferty nowe pociągi, w tym dodatkowy pociąg relacji Sosnowiec-Gliwice oraz lepsze dopasowanie godzin kursowania nocnego pociągu z Częstochowy. Nowa para pociągów zostanie także uruchomiona w relacji Katowice – Oświęcim – Katowice.