Zakończyły się prace związane z generalnym remontem kładki nad Brynicą, prowadzącej od ulicy Naftowej w kierunku kąpieliska Hubertus.

Na tę metamorfozę czekało wielu mieszkańców Sosnowca, którzy od dawna skarżyli się na fatalny stan kładki prowadzącej od ulicy Naftowej w kierunku kąpieliska na pograniczu Sosnowca, Katowic i Mysłowic, czyli Hubertusa.

Sosnowiczanie wielokrotnie podkreślali, że mostek wymaga prac naprawczych ponieważ dotychczasowy jego stan zagraża bezpieczeństwu pieszych oraz rowerzystów. Sosnowiecki magistrat nie pozostał głuchy na apele mieszkańców.

Kładka powstała praktycznie od nowa. Nowa konstrukcja jest z drewna impregnowanego ciśnieniowo, co gwarantuje trwałość materiału i pozwala zachować na długo jakość drewna – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. – Ważne, że dojazd do kładki został wybrukowany, co zdecydowanie ułatwia wjazd na kładkę rowerzystom – dodaje.

Teraz mieszkańcy mogą korzystać z wygodnego i całkowicie bezpiecznego przejścia. Wymieniono nawierzchnię oraz balustrady, a także oczyszczono podpory. Koszt prac wyniósł 47,9 tys. złotych.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. Jeżeli już wydano pieniądze i udało się osiągnąć oczekiwany efekt, to nie można było zaimpregnować drewna tak żeby służyło wiele lat? Ludzie kto tym miastem rządzi???!!!

  • Chęciński nie żałował podarować 50 tysięcy do Gdańska na zabawę, nie żałował 120 tysięcy na wynagrodzenie prezesa Zagłębia, nie żałował na czterech trenerów Zagłębia w sezonie, ale poskąpił pewnie ze sto złotych na dwie puszki impregnatu do drewna!!!

   • Tak czytam wasze komentarze i się zastanawiam, czy aby na pewno wasze mózgi są odpowiednio zaimpregnowane. Chyba nie, bo czytacie artykuł i nie widzicie, że kładka powstała z drewna impregnowanego.

    Propaganda PiSu nie zna granic, ale tutaj nie TVP. Dostosujcie się.

    • Czy aby po naszych komentarzach ktoś nie poszedł po rozum do głowy? A może tylko zmodyfikowano podpis pod zdjęciem? Przejdę się tam dzisiaj sprawdzić.

  • Trzeba myśleć perspektywicznie. Drewno zgnije i ktoś znowu zarobi na remoncie kładki. Interes ma się kręcić a na rzeczach, które się nie psują, nie można zarobić.

 2. Ogólnie to chęciński wysoko wynagradza kolegów i koleżanki a szczególnie partyjnych wystarczy sprawdzić w bip. Tylko jakie ma podstawy do takich wynagrodzeń?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here