Władze Czeladzi planują 18 maja otworzyć publiczne przedszkola i żłobek miejski. Wszystko zależy od wyników badań pracowników tych placówek i zgody sanepidu.

W Czeladzi trwają intensywne prace, aby dzieci bezpiecznie mogły wrócić do przedszkoli i żłobka. Planowany termin ich otwarcia to 18 maja. – Nasze przedszkola i żłobek intensywnie przygotowują się, by spełnić wymogi i na określonych przepisami warunkach od 18 mają, wznowić swoją działalność – mówi Zbigniew Szaleniec.

Urzędnicy zaznaczają jednak, że termin ten może jeszcze ulec zmianie. Ponowne otwarcie przedszkoli i żłobka uzależnione jest od dwóch czynników – negatywnych wyników badań na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród pracowników tych obiektów oraz uzyskanie pozytywnej opinii sanepidu.

Przypomnijmy, że przedszkola i żłobki otwarto już w Sosnowcu. W Będzinie działa przedszkole, a żłobek zostanie otwarty po 22 maja. Przedszkola i żłobki w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie planują wznowić swoją działalność 18 maja. Z kolei w Zawierciu ma się to stać dopiero po 24 maja.