Po analizie wytycznych przedstawionych przez GIS i Ministerstwo Zdrowia, konsultacjach z rodzicami oraz służbami sanitarnymi prezydent Zawiercia podjął decyzję o pozostawieniu żłobka i przedszkoli zamkniętych do 24 maja.

Jak wynika z przeprowadzonych rozmów z rodzicami, aż 92 proc. z nich na własną rękę zapewni opiekę dla dzieci. Po dokonaniu gruntownej analizy bieżącej sytuacji oraz zebraniu opinii i uwag stwierdzono, że stworzenie szczegółowych i bezpiecznych procedur organizowania opieki dla dzieci w przedszkolu i żłobku – w świetle obowiązujących mało precyzyjnych oraz niejasnych przepisów – nie jest możliwe.

Jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu powodem tej decyzji jest także duży wzrost zachorowań na COVID-19 w naszym województwie oraz brak na rynku odpowiedniej ilości sprzętu i środków ochronnych, co negatywnie wpływa na możliwość zapewnienia bezpiecznego pobytu dzieci i pracowników w przedszkolach i żłobku. Mogą również wystąpić braki kadrowe – zarówno wśród nauczycieli, jak i pracowników obsługi.

– Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Jeszcze raz podkreślam, że bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Zawiercia jest dla nas priorytetem. Jednocześnie podejmujemy działania, by placówki zostały otwarte po 24 maja. Z informacji przekazanych przez ZUS wynika, że do tego dnia został wydłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców – podsumowuje Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here