Jaka pogoda będzie na Wielkanoc? Podczas świątecznego weekendu czeka nas i słońce, i deszcz. Pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują zmienną pogodę. W woj. śląskim najcieplej będzie w sobotę, ale miejscami mogą pojawić się pierwsze wiosenne burze. Czy prognozy te sprawdzą się?

Wielka Sobota (31 marca)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, po południu i wieczorem miejscami burze. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C, w rejonach podgórskich około 12°C, w Beskidach od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowy. W czasie burz wiatr porywisty.

Niedziela Wielkanocna (1 kwietnia)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich około 3°C, w Beskidach od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr silny (do 45 km/h), w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia)

Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, północno-zachodni.

Prognozę pogody opracował synoptyk Piotr Wałach z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.