Jak celebrować Święta Wielkanocne podczas pandemii koronawirusa?

0
211

Przed nami Święta Wielkanocne, jakich jeszcze nie było. Jesteśmy przyzwyczajeni do spotkań rodzinnych, celebracji w kościele i spacerów. Niestety tegoroczna Wielkanoc ze względu na panującą pandemię koronawirusa będzie inna.

Tegoroczne Święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. Nie poświęcimy pokarmów w kościołach i nie spotkamy się z najbliższymi. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

– Wiem, że te święta będą inne niż do tej pory. Dla wielu z państwa oznaczają samotność, dla wielu będą świętami z dala od najbliższych, ale niech one nadal będą świętami nadziei , nadziei nowego życia, na to, że niedługo wrócimy do normalności, do tego, żeby znowu spotykać się z bliskimi – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Minister Łukasz Szumowski zaapelował jednocześnie o wytrwałość. – Wytrwajmy, bądźmy w domach, ale dzwońmy, spotykajmy się wirtualnie z naszymi najbliższymi. Wiem, że to czas trudny, ale jeśli go przeżyjemy głównie duchowo, będzie to czas nadziei – zaznaczył.

Jak w bezpieczny sposób celebrować Wielkanoc?

Co zrobić, aby jak najlepiej przeżyć te święta? Jak przygotować święconkę, skoro nie odbędą się ceremonie w kościołach? Ojciec Radosław Kramarski – franciszkanin, proboszcz parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej – przygotował kilka rad, dzięki którym będziemy mogli w bezpieczny sposób celebrować Wielkanoc.