Rodzice uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3, oraz innych placówek oświaty w Jaworznie zorganizowali pikietę pod szkołą.

Matka jednej z uczennic szkoły próbowała porozmawiać z dyrekcją szkoły. Jak wskazywała od wielu miesięcy musi borykać się z segregacją sanitarną, która jest dotkliwa w skutkach dla jej córki.

Jako zastępczyni przewodniczącego Rady Rodziców próbowała rozmawiać z dyrekcją. Mimo prób nie udało jej się przeprowadzić rozmowy czy też przedłożyć wniosku o przedstawienie podstaw prawnych dotyczących tzw. reżimu sanitarnego.

Podjęła jednak kolejną próbę rozmów z dyrekcją, tym razem w asyście prezesa Fundacji Polskie Veto, Adama Kani. Ta również zakończyła się fiaskiem. Ponadto wezwano policję, zdaniem pikietujących bezzasadnie. Stąd też prezes Kania zapowiedział kolejne kroki prawne.

Popatrzył się choćby przekroczenia uprawnień przez dyrektor szkoły, czy lekceważenie przepisów pożarowych (główne drzwi do szkoły były zamknięte, co było widoczne na zaprezentowanym przez protestujących nagraniu).