Hokeiści Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Z drużyną trenuje pięciu nowych zawodników.

W poniedziałek, 13 maja, hokeiści Zagłębia wrócili do treningów przygotowujących ich do nowego sezonu w Polskiej Hokej Lidze. – Przez prawie najbliższe dwa tygodnie będziemy skupiać się w szczególności na badaniach, które przeprowadzane będą na Akademii Wychowania Fizycznego. Badania wydolnościowe ukażą nam formę poszczególnych zawodników. Zawodnicy będą mieć pobieraną krew w celu sprawdzenia zakwaszenia organizmów podczas wysiłku. Na początku zajęcia odbywać się będą raz dziennie, zaś pod koniec przyszłego tygodnia przejdziemy do dwóch treningów podczas jednego dnia – przekazał Marcin Kozłowski, trener Zagłębia Sosnowiec. – Po rozmrożeniu się tafli wejdziemy na nią ze sprzętem do ćwiczeń. Raz w tygodniu drużynę czekać będzie odnowa biologiczna oraz zawodnicy odwiedzać będą stadion przy alei Mireckiego – dodał w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Jakie transfery szykuje sosnowiecki klub? Drużynę Zagłębia na pewno wzmocnią rosyjscy zawodnicy reprezentujący w minionym sezonie drużynę KH Nesty Toruń – Daniił Oriechin, Siemion Garszyn, Robert Karczocha. Zespół wzmocni również obrońca Matej Cunik, który miniony sezon zakończył w MH Automatyce Gdańsk. Z drużyną przygotowuje się także Dominik Nahunko (ostatnio JKH GKS Jastrzębie).

Z Zagłębiem Sosnowiec żegna się natomiast na pewno kolejnych trzech zawodników. Dzisiaj swoje kontrakty przedwcześnie rozwiązali Vladimir Luka i Tomáš Káňa. W zespole zabraknie również w nadchodzącym sezonie Kamila Pędrasia.

Foto: Daniel Sołtysik