Wszystkie środki ochrony osobistej służące do zabezpieczenia przed wirusem COViD-19 dostępne są w specjalnym automacie, który stanął przy budynku Urzędu Gminy w Psarach. W sposób bezgotówkowy i bezpieczny można nabyć maseczki ochronne, rękawiczki i płyny odkażające.

W związku z pandemią koronawirusa i dalszym wzrostem zachorowań na COVID-19, a także obowiązkiem zakrywania nosa i ust w Psarach stanął pierwszy w okolicy taki automat. Urządzenie zamontowane zostało przy wejściu do budynku urzędu w miejscu objętym monitoringiem i umożliwi zaopatrzenie się wszystkim potrzebującym w niezbędne środki ochrony osobistej.

Władze gminy w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców zdecydowały się na pokrycie kosztów związanych z opłatami za prąd dostarczany do urządzenia oraz wizyt pracowników firmy, którzy raz w tygodniu będą przyjeżdżać w celu napełnienia automatu i jego dezynfekcji.

– Na chwilę obecną możemy przypuszczać, że takie rozwiązanie będzie potrzebne nam na dłużej. Automat umożliwi zakup potrzebnych środków ochrony bezdotykowo, 24h na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Przedstawiciele firmy zapewniają, że cena produktu pokrywa jedynie koszty jego produkcji – mówią przedstawiciele Urzędu Gminy w Psarach.

Warto podkreślić, że wszystkie produkty zapakowane są w sposób higieniczny, co pozwala na ich przechowanie. Takie rozwiązanie sprawdzi się i pozwoli w razie potrzeby zabezpieczyć siebie i naszych bliskich w środki ochrony bez stania w kolejkach.