Policjanci z Zawiercia apelują o ostrożność po poważnie wyglądającym zdarzeniu, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 796. Droga przez 9 godzin była nieprzejezdna.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek, 25 stycznia po godzinie 7:00 na drodze wojewódzkiej numer 796, pomiędzy Ciągowicami a Wysoką. Jak ustalili policjanci, kierująca mercedesem 54-latka jadąc w kierunku Zawiercia, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadący z przeciwnej strony samochód ciężarowy.

Wskutek tego zdarzenia scania uderzyła w jadącego za mercedesem forda. Ciągnik z naczepą przewrócił się, całkowicie blokując drogę. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Pomimo poważnie wyglądającej sytuacji, na szczęście nikt nie został zabrany przez służby medyczne do szpitala.

– Wiele czynników wpływa na bezpieczną jazdę, dlatego wsiadając za kierownicę, zwracajmy uwagę na panujące warunki atmosferyczne. Śliska nawierzchnia jezdni, ograniczona widoczność, czy zwyczajne roztargnienie za kierownicą mogą doprowadzić do tragedii – apelują policjanci.

Trasa była zablokowana przez 9 godzin. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Wyznaczone zostały objazdy. Za spowodowanie kolizji kierująca mercedesem została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tys. zł. Na jej koncie pojawiło się także 6 punktów karnych.