W poniedziałek, swoją premierę miała sosnowiecka edycja popularnej gry planszowej – Monopoly Recykling, która okazała się prawdziwym hitem.

Grę można zakupić od poniedziałku 12 grudnia, w Centrum Informacji Miejskiej w promocyjnej cenie 109 zł. Po świętach gra sprzedawana będzie w regularnej cenie 119 złotych.

Pomysłodawcą i współtwórcą gry Monopoly Recykling w Sosnowcu jest prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, Jacek Gaim. Gra ma zwrócić uwagę na to, jak wielką rolę dla ekologii i środowiska odgrywa recykling oraz prawidłowa segregacja odpadów, która zaczyna się już w naszych domach. Ponadto ma upamiętnić przypadające w 2017 r. – 115-lecie Sosnowca. Ponadto MPGO chce dzięki grze kreować postawy proekologiczne oraz budować wizerunek „ekologicznego Sosnowca”.

Monopoly Recykling w Sosnowcu - fot. mat. pras.

Gra pozwala lepiej poznać historię i zabytki Sosnowca oraz jego piękne miejsca i zakątki warte odwiedzenia. Na planszy pojawiły się znane i charakterystyczne dla Sosnowca miejsca, ulice, parki, m.in. Górka Środulska, Plac Stulecia z pomnikiem Jana Kiepury, tyranozaur przy ul. Będzińskiej, Trójkąt Trzech Cesarzy, Park im. Jacka Kuronia czy ul. Modrzejowska, która jest jednym z najdroższych miejsc na planszy. Przypomina ona także historyczne miejsca Sosnowca i znane osobowości z nim związane, nawiązuje do wydarzeń, anegdot i stereotypów, z humorem i przymrużeniem oka.

 

Monopoly Recykling w Sosnowcu - fot. mat. pras.

Zasady gry są niezmienne. Gracze poruszają się po planszy kupując nieruchomości i koleje, jednak w sosnowieckiej edycji gry, zamiast hoteli można postawić sosnę. W skład gry wchodzą figurki sosen, karty nieruchomości, karty Recykling i Sosnowiec, 2 kostki do gry oraz plik banknotów.

Gra, która trafiła na początku tygodnia do sprzedaży, okazała się prawdziwym hitem. Już pierwszego dnia kupiło ją ponad 100 osób, a drugiego 50.

Monopoly Recykling w Sosnowcu - fot. mat. pras.