Sosnowieccy policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem. Seryjny włamywacz utrzymał się na terenie ogródków działkowych. Kilka dni wcześniej zatrzymano także jego dziewczynę.

Na podstawie zgromadzonych przez siebie informacji kryminalni ustalili sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem, dokonanych w ostatnim czasie na terenie Sosnowca. Okazał się nim młody mężczyzna z Sosnowca.

Funkcjonariusze ustalili, iż poszukiwany może ukrywać się u swojej 16-letniej dziewczyny, mieszkanki Pogoni. Kiedy weszli do jej mieszkania podczas przeszukania znaleźli dwa rowery górskie, kilkadziesiąt wędek i szereg akcesoriów wędkarskich. Okazało się, że wszystkie te przedmioty pochodzą kradzieży. Dodatkowo w mieszkaniu nastolatki policjanci zabezpieczyli amfetaminę.

Niestety 17-latek nadal pozostał nieuchwytny. Po kilku dniach intensywnych czynności mundurowi zatrzymali go na terenie ogródków działkowych. Kiedy weszli do jednej z altan młody włamywacz był całkowicie zaskoczony. Nieletni włamywacz sądził, że po przeszukaniu dokonanym u jego dziewczyny sprawa się zakończyła.

Młodemu mężczyźnie przedstawiono szereg zarzutów za kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Ostatecznie został osadzony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym – okazało się bowiem, że kilka tygodni wcześniej z niego uciekł. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.