Na zakupy do Czeladzi? Już wkrótce przy ul. Grodzieckiej rozpocznie się budowa centrum handlowego. Czy Galeria Czeladź przyciągnie nowych klientów?

Galeria Czeladź – to kolejna już duża inwestycja w najstarszym mieście naszego regionu. Urzędnicy podpisali już z przedstawicielami firmy DL Invest Group porozumienie o współpracy.

Jak zapowiadają urzędnicy, już wkrótce przy ulicy Grodzieckiej, na obszarze prawie 2,5 hektara rozpocznie się budowa centrum handlowego.

Galeria Czeladź – fot. mat. pras.

Galeria Czeladź, bo tak będzie się nazywać centrum, będzie drugim pod względem wielkości obiektem handlowym w mieście. Jego łączna powierzchnia ma wynosić ok. 5 tys. m kw.

Jakie sklepy znajdą się w nowej galerii? Jak zdradzają inicjatorzy przedsięwzięcia znajdzie się tam Lidl oraz wiele innych sieciówek.

Galeria Czeladź – fot. mat. pras.

DL Invest Group to duża polska firma, która wybudowała i prowadzi kilka dużych centrów handlowo-biurowych w naszym regionie. Obecnie buduje w Psarach ogromne centrum logistyczne.

– Czeladzka inwestycja DL Invest Group jest niezwykle korzystna dla naszego miasta, bo oprócz jednorazowej gotówki, która zasili kasę miasta, inwestor na własny koszt przebuduje skrzyżowania na ul. Grodzieckiej, dzięki czemu znajdą się tam m.in. światła regulujące ruch na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Grodzieckiej i Tuwima. Wybuduje także i nieodpłatnie przekaże gminie dwie drogi będące przedłużeniem ulic Kombatantów i Tuwima, na szerokość zakupionych działek. Te drogi otwierać będą nam dostęp do dalszych terenów w tym rejonie – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

To jednak nie koniec planowanych inwestycji. Wzdłuż ulicy Grodzieckiej (przed galerią) powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych, z których na co dzień będą też mogli korzystać mieszkańcy pobliskich bloków.

Galeria Czeladź – fot. mat. pras.

Powstaną też nowe miejsca pracy. Urzędnicy szacują, że zatrudnienie znajdzie około 130 osób.

– Do gminy spływać będą co roku podatki w wysokości ok. 500 tys. zł. Niebagatelną sprawą są też nowe miejsca pracy. Cieszy też to, że nie słabnie zainteresowanie inwestorów naszym miastem. Oby tak dalej – dodał burmistrz Szaleniec.

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje w tym roku do ekstraklasy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...