Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło podczas kuligu. Kierujący ciągnikiem 16-latek, ciągnąc sanki, stracił panowanie nad pojazdem. Przewracający się ciągnik przygniótł kierowcę. Ranny nastolatek został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Ryczów-Kolonia. Wykonanym samodzielnie ciągnikiem, który nie był dopuszczony do ruchu, kierował 16-latek. Do pojazdu doczepione było troje sanek. Najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków ciągnik wywrócił się, przygniatając kierującego.

Ranny nastolatek został przetransportowany do szpitala. Przewożony na błotniku 17-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Obecnie zawierciańscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

– Apelujemy o rozsądek i ostrożność podczas zimowych aktywności. Kulig należy organizować wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych, nie dołączając sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie. Przed kuligiem należy sprawdzić wybraną przez siebie trasę i wybrać miejsca bezpieczne. Ważny jest też stan techniczny sanek, złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe, to poważne zagrożenie – przypominają policjanci.