Fabryka Pełna Świąt to wyjątkowy projekt muzyczny w wersji online. Na terenie Fabryki Pełnej Życia w pofabrycznych halach dawnych zakładów obrabiarek Defum odbył się koncert ze świątecznym repertuarem.

W projekcie wzięły udział instytucje kultury z Dąbrowy Górniczej. Koncert został nagrany, a jego premiera w wersji online na profilu Fabryki Pełnej Życia, będzie miała miejsce w niedzielę, 20 grudnia, o godz. 18.00.

W trudnym pandemicznym okresie postanowiliśmy zaprosić instytucje kultury z Dąbrowy Górniczej do wspólnego projektu muzycznego. Czas świąt skłania zawsze do refleksji i zadumy. Dlatego zależało nam, żeby przy muzyce, w rytmach znanych nam wszystkim świątecznych utworów pokazać bliskość i współpracę – podkreśla Wojciech Czyżewski, prezes zarządu spółki Fabryka Pełna Życia.

Koncert świąteczny w Fabryce Pełnej Życia – fot. Marek Wesołowski

W projekcie wystąpili m.in. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, zespół Poczytalni działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz zespół „Non A Capella”, a wszystko to w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Górniczej.

W trakcie niespełna 30-minutowego koncertu świąteczne utwory zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na tę okazję. Całość odbyła się w przestrzeni starych hal byłej fabryki Defum, które zostały świątecznie udekorowane, a wszystko zarejestrowano w formie koncertu online i zaplanowano, jako premierę, w mediach społecznościowych Fabryki Pełnej Życia.

Przypomnijmy, że to już trzecie koncert zorganizowany w wersji online w pofabrycznych halach dawnych zakładów obrabiarek Defum. Wiosną, pod koniec maja, miały tam miejsce występy didżeja Blindersa oraz koncert pianistyczny Tymoteusza Biesa i tancerki Judyty Pakulskiej.