echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Tramwaje Śląskie wybrały już wykonawcę, który przebuduje torowiska wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa w Sosnowcu. Prace potrwają prawie dwa lata.

Przed nami kolejna inwestycja tramwajowa w Sosnowcu. Tym razem wyremontowanych zostanie 6 km torów tramwajowych wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa. W postępowaniu wpłynęło aż 10 ofert, zaczynających się od 34,6 mln zł, a kończących na 44,9 mln zł. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK. Firma z Krakowa chce wykonać inwestycję za ponad 34,5 mln złotych.

Jak prowadzone będą prace? Przebudowane ma zostać torowisko od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda u zbiegu ulicy Andersa i 11 listopada. Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę, wymienione zostanie również torowisko przecinające rondo Ludwik (1 Maja/Mikołajczyka/Andersa/Narutowicza).

Torowisko wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Poprawi się też jakość obsługi pasażerów, ponieważ prace będą dotyczyły przebudowy 14 peronów. Zainstalowane zostaną nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Ponadto tramwaje zadbają o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony zostanie system dróg rowerowych.

– Krok po kroku, na terenie naszego miasta, zmienia się gruntownie cała infrastruktura tramwajowa. Właśnie ta forma komunikacji będzie szkieletem w trwających pracach nad zmianą połączeń komunikacji publicznej w Sosnowcu – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Torowisko wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

To nie koniec planów tramwajowej spółki w Sosnowcu. Właściwie zakończyły się prace wzdłuż ulicy Będzińskiej. W Zagórzu z kolei ruszyły pierwsze roboty przy budowie pierwszej od 38 lat nowej linii tramwajowej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Trzeba pamiętać, że za moment podpisana zostanie umowa na remont torowiska w ulicy Małachowskiego, a przed nami jeszcze niezwykle ważna inwestycja, czyli wymiana torów wraz z częściową dobudową drugiego toru wzdłuż ulicy Wojska Polskiego – dodaje prezydent Sosnowca.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);