Firma Specjał, znany dystrybutor produktów spożywczych, wynajęła 6500 m kw. powierzchni magazynowej i biurowej w obiekcie Panattoni Park Czeladź V. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Grupa kapitałowa Specjał należy do największych krajowych dystrybutorów w branży FMCG. Od 30 lat stale rozwija się i rozbudowuje o kolejne oddziały oraz obszary działalności. Oddział w Czeladzi stanowi zaplecze logistyczne firmy na terenie Górnego Śląska. Firma poszukiwała powierzchni możliwie blisko dotychczasowych obiektów ze względu na wygodę pracowników.

– Wieloletnia współpraca pozwala nam doskonale zrozumieć potrzeby firmy Specjał, dzięki czemu proponowane przez nas obiekty spełniają wymagania i proces negocjacji przebiega bardzo sprawnie – mówi Miłosz Borkowski, senior associate w Cresa Polska.

Panattoni Park Czeladź V jest nowoczesnym obiektem klasy A o powierzchni 36 tys. 500 m kw., w tym blisko 2700 m kw. przestrzeni biurowej. Obiekt jest wyposażony w 107 doków. Lokalizacja parku zapewnia dostęp do kluczowych arterii komunikacyjnych w regionie, m.in. drogi S86, która jest głównym korytarzem transportowym łączącym Zagłębie Dąbrowskie z górnośląską częścią Katowic.