Zawierciańscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymywali kilku pijanych kierowców. Rekordzista tego niechlubnego rankingu miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci na drogach powiatu zawierciańskiego zatrzymują kolejnych pijanych kierowców. Rekordzista z ostatnich kilku dni, który kierował chevroletem miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponad 2 promile, wydmuchał inny kierowca z Ogrodzieńca, który podróżował w stanie upojenia alkoholowego samochodem marki Fiat.

Policja apeluje

W związku z nagminną jazdą pod wpływem alkoholu, policjanci z Zawiercia apelują o trzeźwość za kierownicą, uświadamiając jakie skutki może nieść za sobą prowadzenie pojazdu pod wpływem tego typu środków.

  • Alkohol za kierownicą niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.
  • Zarówno prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, jak i pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem określonym w art. 178a §1 Kodeksu karnego. Grozi za nie nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
  • Kierowca musi liczyć się także z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów nie krótszym niż 3 lata oraz obligatoryjną finansową karą na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.