echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

– Fair Weather Friends mają charakterystyczne brzmienie, które pozwala im odróżnić się od wielu innych w alternatywnym popie. Trudno określić to ramą jednego gatunku – przyznają dziennikarze muzyczni. Właśnie ukazała się ich nowa płyta „Carte Blanche”. Premierze towarzyszy nowy teledysk do piosenki „Potęga”.

W czerwcu, po ponad dwóch latach przerwy, zagłębiowski zespół Fair Weather Friends wrócił z nowym singlem „Carte Blanche”, który był zapowiedzią nowej płyty. Ta ukazała się 30 sierpnia.

– Po okresie kilku lat intensywnego grania potrzebowaliśmy resetu. Przerwa była dla nas zbawienna. Można powiedzieć, że wymyśliliśmy się na nowo. Określiliśmy styl, w którym chcemy podążać, a także swoje role w zespole. Tak naprawdę to nagraliśmy nie jedną, a trzy płyty. Natomiast dopiero zestaw „Carte blanche” to krążek, co do którego nie mamy żadnych wątpliwości – mówi Paweł Cyz, członek grupy Fair Weather Friends.

Nowy album „Carte Blanche” jest esencją tego, co drzemie w Fair Weather Friends. Są tu elektropopowe melodie, szczypta melancholii i punkowa energia. Słychać, że to muzycy, którzy dokładnie wiedzą, co i jak chcą grać. I dają fanom muzykę, w której naprawdę słychać emocje. Po raz pierwszy, w pięciu utworach, zdecydowali się na polskie teksty, co otwiera dla nich nowy rozdział.

– Na płycie znajdziemy 11 utworów. Nie ma rewolucji. Największą zmianą względem dotychczasowej twórczości to teksty w języku polskim. Mamy nadzieję, że dzięki nim jeszcze mocniej zawęzimy relacje z naszymi odbiorcami, że czytelniej przekażemy to, co czujemy – podkreśla Paweł Cyz.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Przed zespołem teraz intensywny okres. – Przed nami jesienna trasa i z pewnością nie zabraknie koncertu „u siebie” – uśmiechają się członkowie zagłębiowskiego zespołu.

Album „Carte Blanche” dostępny jest w dobrych sklepach muzycznych oraz w całości w serwisach streamingowych.

Fair Weather Friends to jeden z najciekawszych polskich zespołów sceny elektropopowej. Zespół ma na koncie ponad 300 koncertów w Polsce i zagranicą, w tym na największych festiwalach: Opener Festival, Orange Warsaw Festival czy Coke Live Music Festival. W 2014 roku ich debiutancki album „Hurricane Days” wydał Warner Music Poland.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);