Fair Weather Friends świętowali w Remedium. Zespół wypuścił do sieci nowy teledysk

0
160

Fair Weather Friends wypuścili do sieci teledysk do drugiego singla, zatytułowanego „Sunday“, który promuje najnowsze wydawnictwo zespołu.

Muzycznie grupa cofa się do czasów, gdy za sprawą The Beatles rodziła się brytyjska tradycja pisania prostych, melodyjnych piosenek, jednak przełamuje to nieznanym w tamtej epoce świdrującym brzmieniem syntezatorowego basu. Owocem zabawy konwencjami jest wideoklip, który u swych założeń ma pierwsze występy telewizyjne grup skifflowych i big bandów z lat ’60 – tych, od których aż biła radość z grania.

– Poczuliśmy, że w klipach z tamtych lat muzyka broniła się sama, a muzycy mogli zaprezentować swój wizerunek i zapragnęliśmy tego samego rodzaju prostoty – mówi Michał Maślak, wokalista zespołu.

Po zrealizowanym w malowniczych realiach francuskiej riviery i austriackich Alp teledysku do „Love Won’t Make It Easier“, „Sunday“ to drugie video promujące najnowszą EP-kę „Hello Sunday“ wydaną we wrześniu. Pięć nowych utworów zapowiada drugi album długogrający Fair Weather Friends.

Patronem przedsięwzięcia są Katowice – miasto kreatywne UNESCO.