Pod koniec sierpnia zespół Fair Weather Friends wydał nową płytę. Teraz ruszył w trasę koncertową. 31 października wystąpi w sosnowieckim klubie Remedium.

W czerwcu, po ponad dwóch latach przerwy, zagłębiowski zespół Fair Weather Friends wrócił z singlem „Carte Blanche”, który był zapowiedzią nowej płyty. Ta ukazała się 30 sierpnia.

– Po okresie kilku lat intensywnego grania potrzebowaliśmy resetu. Przerwa była dla nas zbawienna. Można powiedzieć, że wymyśliliśmy się na nowo. Określiliśmy styl, w którym chcemy podążać, a także swoje role w zespole. Tak naprawdę to nagraliśmy nie jedną, a trzy płyty. Natomiast dopiero zestaw „Carte Blanche” to krążek, co do którego nie mamy żadnych wątpliwości – mówi Paweł Cyz, członek grupy Fair Weather Friends.

Na krążku, po raz pierwszy, w pięciu utworach muzycy zdecydowali się na polskie teksty, co otwiera dla nich nowy rozdział. – Na płycie znajdziemy 11 utworów. Nie ma rewolucji. Największą zmianą względem dotychczasowej twórczości to teksty w języku polskim. Mamy nadzieję, że dzięki nim jeszcze mocniej zawęzimy relacje z naszymi odbiorcami, że czytelniej przekażemy to, co czujemy – podkreśla Paweł Cyz.

Zagłębiacy ruszają teraz w jesienną trasę koncertową. Zagrają m.in. we Wrocławiu, Poznaniu i Sopocie. – Siła Fair Weather Friends tkwi w koncertowej energii. Zawsze tkwiła. We wspólnej wibracji, w mikroeksplozjach i makroimplozjach, tańcach, skokach, rozlewaniu trunków i fantazyjnie ukrywanych pomyłkach. Gdybyście mogli spytać naszych instrumentów, co sądzą o naszych koncertach, biedne straumatyzowane fendery, nordy i moogi zawyłyby lękliwie i uciekły w popłochu poprukując rozstrojonymi dźwiękami. Przekonajcie się. Zapraszamy na nasze koncerty – zachęcają.

Muzycy nie zapomnieli także o swoich rodzinnych stronach. 31 października Fair Weather Friends zagra koncert w sosnowieckim klubie Remedium. Początek o godz. 21.30. Wiadomo też, że godzinę wcześniej, jako support, wystąpi Fonogon. Bilety od 25 zł.

Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Występuje jako kwartet: Maciek Bywalec – perkusja, pady perkusyjne, Paweł Cyz – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja, Michał Maślak – głos, teksty, gitara. Zespół ma na koncie ponad 300 koncertów w Polsce i zagranicą, w tym na największych festiwalach: Opener Festival, Orange Warsaw Festival czy Coke Live Music Festival.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here