Tęczowe kolory ponownie wystrzelą w powietrze. Sosnowiecka eksplozja kolorów na powitanie lata. Już 24 czerwca w sosnowieckim Parku Sieleckim odbędzie się jedna z najbardziej kolorowych imprez rozpoczynających lato.

Eksplozja Kolorów jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

W ten sposób Sosnowiec, 24 czerwca, chce przywitać lato. Impreza będzie dostępna dla wszystkich. Oprócz kolorowej energii związanej z obsypywaniem się kolorową chmurą kolorów i koncertami sosnowieckich artystów, pojawi się wiele ciekawych atrakcji.

To już druga edycja sosnowieckiej Eksplozji Kolorów. Pierwsza, ubiegłoroczna przyciągnęła rzeszę fanów. Sympatyków kolorowych proszków, zarówno tych młodszych, jak i starszych połączyła muzyka, radość i nadzieja.

O tym czy tegoroczne wydarzenie powtórzy sukces sprzed roku przekonany się już 24 czerwca. Wkrótce także poznamy harmonogram imprezy oraz artystów i atrakcje, jakie pojawią się w tym dniu w Parku Sieleckim, który ponownie stanie się barwny.