Dyrekcja Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu zwolniła lekarza, który 1 czerwca pełnił dyżur będąc pod wpływem alkoholu. Szpital przeprosił też pacjentów.

Przypomnijmy, że 59-letni lekarz w czwartek, 1 czerwca, został zatrzymany przez policję.

Personel szpitala oraz pacjentów zaniepokoiło dziwne zachowanie chirurga i wezwali policję. Jak się okazało była to słuszna decyzja – mężczyzna miał ponad 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Chirurg był już znany stróżom prawa – jakiś czas temu został zatrzymany za prowadzenie samochodu po pijanemu.

Lekarz został zwolniony

Dyrekcja Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II odcina się od lekarza i odsunęła go od wszelkich czynności zawodowych.

– Ze względu na rażące naruszenie obowiązków zawodowych oraz etyki zawodowej został rozwiązany kontrakt z lekarzem – przekazał dr Andrzej Siwiec, prezes zarządu sosnowieckiej lecznicy.

To jednak może być dopiero początek kłopotów 59-letniego chirurga z Krakowa. Czy nieodpowiedzialne zachowanie lekarza będzie go kosztować utratą prawa do wykonywania zawodu?

– Natychmiast po potwierdzeniu przez organy ścigania o sprawie zostanie powiadomiony Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy w Katowicach oraz Okręgowa Izba Lekarska – dodał Andrzej Siwiec.

Szpital przeprasza pacjentów

Dyrekcja placówki wyraża ubolewanie i za zaistniałą sytuację przeprasza wszystkich pacjentów oraz ich opiekunów.

– Przed odsunięciem od dyżuru nietrzeźwy lekarz nie brał udziału, jak również nie skierował żadnego z pacjentów na jakikolwiek zabieg. Miał jednak kontakt z pacjentami, których z tego miejsca serdecznie przepraszamy za całą sytuację – czytamy w oświadczeniu.

Etyczne zachowanie pracowników

W całej sytuacji godne pochwały jest zachowanie pracowników szpitala, którzy nie kryli lekarza i zawiadomili sosnowieckich stróżów prawa.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Blisko dwa promile alkoholu miał chirurg z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Policję wezwał zaniepokojony personel szpitala. Policjanci z Sosnowca zatrzymali 59-letniego chirurga z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Lekarz był kompletnie pijany. Miał...