Od początku lipca w Sosnowcu działa dziesiąta już wypożyczalnia rowerów. Stacja zlokalizowana jest na popularnych Stawikach.

Każdego dnia na Stawikach można spotkać setki rowerzystów. Cykliści przyjeżdżają tam odpocząć i skorzystać z rowerowej pętli, która powstała przy okazji modernizacji całego kompleksu. Już wtedy pomyślano o użytkownikach Sosnowieckiego Roweru Miejskiego i w pobliżu Stadionu Ludowego wybrukowano plac na wypożyczalnię. Ta pojawiła się pod koniec czerwca.

Stacja wypożyczeń na Stawikach liczy 24 stojaki i według zapowiedzi urzędników ma być najpopularniejszym punktem wypożyczeń roweru miejskiego.

Przypomnijmy, że jest to pierwsza z 13 stacji, które mają się pojawić w Sosnowcu wiosną 2020 roku. Dzięki temu liczba wypożyczalni w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego wzrośnie do 22.

Spośród 140 nowych rowerów, 10 będzie wyposażonych w foteliki do przewozu dzieci, a kolejne 10 to rowery typu cargo. Do użytku trafi również 10 rowerów dla dzieci i kolejnych 10 typu tandem. Za rozbudowę systemu miasto zapłaci 3,3 mln zł.

Foto: Facebook/Sosnowiec łączy