Policja z Zawiercia wyjaśnia okoliczności zdarzenia do którego doszło na DK78, gdzie samochód ciężarowy zderzył się z osobówką.

Do zdarzenia doszło w powiecie zawierciańskim, w miejscowości Zawada Pilicka. – Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierowca skody rapid jadąc w kierunku Zawiercia zjechał na przeciwny pas ruchu. Kierowca nadjeżdżającej z przeciwka ciężarówki, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zjechał na prawą stronę jezdni a następnie wpadł do rowu – informuje nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Po uderzeniu osobówka wylądowała w rowie po przeciwnej stronie drogi. Ciężko rannego 26-letniego kierowcę skody i jego 28-letniego pasażera przewieziono do szpitala. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący ciężarowym renault premium nie spożywał wcześniej alkoholu.

Policjanci sporządzili wymaganą dokumentację i zatrzymali dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Utrudnienia na drodze krajowej trwały kilka godzin. W tym czasie kierowcy musieli korzystać z wyznaczonego objazdu. Policja apeluje o rozwagę i ostrożną jazdę.