We wtorek, 24 marca z powodu zakażenia koronawirusem zmarł w szpitalu w Cieszynie 71-letni mężczyzna. To druga ofiara śmiertelna w województwie śląskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

– Z wielkim żalem informujemy o śmierci 71-letniego mieszkańca naszego województwa, który zmarł z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalu w Cieszynie – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego. – Mężczyzna miał choroby współistniejące. Z ustaleń inspektorów sanepidu wynika, że mężczyzna miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która powróciła z zagranicy. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne. Rodzinie zmarłego mieszkańca wojewoda śląski składa wyrazy głębokiego współczucia – dodała.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 901 (87 osoby zakażone w województwie śląskim). Z powodu COVID – 19 zmarło do tej pory 10 osób.