Tłumy mieszkańców przyszły na pierwsze koncerty z okazji corocznego święta Sosnowca. Na scenie wystąpiła m.in. grupa Power Play oraz królowa disco polo Shazza.

Za nami pierwsze koncerty w ramach Dni Sosnowca 2017. Na scenie zobaczyliśmy zespół Silver Dance, który rozruszał publiczność. Następnie pochodzącego z Rumunii artystę Mario Bischin. Tuż po nim na scenie pojawił się zespół Power Play, który porwał publiczność. Zwieńczeniem piątkowego dnia w stylu disco była królowa disco-polo Shazza.

Sobotnia część koncertów rozpocznie się tuż po godz. 18:00, kiedy to na scenie pojawi się Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Następnie o godz. 19:00 zaplanowano koncert grupy znanej z hitu Lato 2010 zespołu Sami.

Tuż po nich, o godz. 20:15 na sosnowieckiej scenie zobaczymy Cleo, tym razem bez Donatana. Na zakończenie wieczoru o godz. 21:15 pojawi się grupa T.Love, która do Sosnowca wraca po 18 latach.

Niedziela to czas dla lokalnych zespołów wyłonionych w konkursie. O godz. 17:40 na scenie pojawi się zespół Rock’n’roll rebels, a następnie grupa Pro Age. Na deser, o godz. 20:00 pojawi się legenda polskiej muzyki, zespół Lady Pank.

Dni Sosnowca 2017: darmowa komunikacja i utrudnienia na drodze

Podczas Dni Sosnowca uruchomione zostaną darmowe autobusy. Kursować będą w dniach 2-4 czerwca na czterech trasach po zakończeniu występów tegorocznych gwiazd, które zagrają w Parku Sieleckim.

Autobusy będą odjeżdżać z przystanku Wawel Sielec w następujących kierunkach: Osiedle Bór Pętla, Zagórze Zajezdnia przez Klimontów, Dąbrowa Górnicza Centrum oraz Milowice Most. W piątek autobusy wyjadą o godz. 23.00 i 23.15, w sobotę o godz. 22.45 i 23.00, a w niedzielę o 22.15 i 22.30.

W dniach 2-4 czerwca przejazd ulicą 3 Maja będzie zamykany w godz. 17-24. Wyłączony z ruchu będzie odcinek od tzw. „ślimaka” do ul. Narutowicza. Jezdnia na tym odcinku będzie wyłączona z ruchu zarówno w kierunku Środuli, jak również w kierunku centrum miasta. Wyjątkiem będzie komunikacja miejska oraz pojazdy poruszające się do/z posesji położonych przy ul. 3 Maja.