Zaplanowane na 22 i 23 czerwca Dni Czeladzi nie odbędą się w nowym amfiteatrze w Parku Grabek. Impreza została przeniesiona na stadion im. J. Pawełczyka przy ul. Sportowej.

Tegoroczne Dni Czeladzi nie odbędą się na nowym amfiteatrze w Parku Grabek. Wiosenne intensywne opady deszczu mocno pokrzyżowały plany i przyczyniły się do opóźnienia prac związanych z remontem obiektu.

Co prawda wykonawca robót zapewnia, że amfiteatr będzie gotowy przed Dniami Czeladzi, ale z powodu opóźnień nie udało się urzędnikom dopełnić wymaganych przepisami formalności, związanych z przygotowaniem imprezy masowej.

Ostatecznie Dni Czeladzi, podobnie jak przed rokiem, odbędą się na stadionie im. Józefa Pawełczyka przy ulicy Sportowej. – Niestety mimo ogromnego wysiłku firmy Krisbud remontującej amfiteatr na Grabku, próbującej nadgonić stracony przez ulewy czas, Dni Czeladzi odbędą się na stadionie przy ul. Sportowej – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

– Bezpieczeństwo mieszkańców podczas imprezy masowej i uzyskanie wszystkich wymaganych prawem pozwoleń jest dla nas zawsze sprawą priorytetową. Choć amfiteatr będzie w przyszłym tygodniu gotowy, czyli teoretycznie na czas, wszystkie zgody na imprezę masową muszą być wydane minimum na tydzień przed wydarzeniem (termin upłynął w piątek – przyp.) – podkreśla.

Kto wystąpi na tegorocznych Dniach Czeladzi?

Na wstępie pierwszego dnia, 22 czerwca, w dobry humor wprowadzi widzów znakomity aktor i showman Cezary Pazura (godz. 16.05). Miłośników sceny alternatywnej ucieszy z pewnością pełen energii występ wrocławskiej grupy Hurt (o 17.15). Ok. godz. 18.50 na scenę powróci też składający się z kilkudziesięciu wokalistów i instrumentalistów projekt Czeladź Śpiewa 2019, który zaprezentuje zupełnie nowy program. Przysłowiową wisienką na torcie będzie występ zespołu Feel, mającego na koncie wiele przebojów, które od ponad 10 lat nuci cała Polska. Warto dodać, że klawiszowcem w zespole jest doskonale znany Łukasz Kożuch, kierownik czeladzkiej Kopalni Kultury.

W niedzielę, 23 czerwca, jako pierwsza o godz. 16.05 zaprezentuje się Formacja Chatelet, zaliczana do ścisłej czołówki najlepszych polskich kabaretów. Tradycyjnie, jak co roku, zaprezentują się utalentowani młodzi artyści, laureaci przeglądu Czeladzkie Talenty (o 17.40). Wydarzeniem dnia będzie z pewnością koncert formacji Dr Misio (19.30). Jej liderem jest Arkadiusz Jakubik, jeden z najbardziej charakterystycznych, niezwykle cenionych i najczęściej nagradzanych polskich aktorów. Zwieńczeniem Dni Czeladzi 2019 będzie występ legendarnej grupy Lady Pank (godz. 21.10).

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat medialny nad wydarzeniem.