Już po raz kolejny w parkach i na osiedlach w Dąbrowie Górniczej zostaną przeprowadzone nocne opryski przeciwko kleszczom i komarom.

W Dąbrowie Górniczej urzędnicy już po raz kolejny planują nocne opryski przeciwko kleszczom i komarom. – Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku miasto podjęło decyzje o wykonaniu oprysków w tych częściach miasta, gdzie owady są najbardziej dokuczliwe. Środki, które zostaną użyte będą działać nie tylko przeciw komarom, ale i kleszczom. Będą jednak bezpieczne dla dzieci, dorosłych, roślin i zwierząt. Stężenie środków owadobójczych nie będzie nikomu zagrażać. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony populacji „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, będą dokonywane w nocy, między 22 a 6 – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Pierwsza tura oprysków ruszy jeszcze w czerwcu, druga w lipcu, trzecia w sierpniu. Za każdym razem informacja o konkretnych dniach będzie publikowana na stronie internetowej miasta. – Cała akcja uzależniona będzie od pogody, potrwa do końca wakacji – dodaje Damian Rutkowski.

Opryski obejmą prawie 200 hektarów

Opryski obejmą prawie 200 hektarów Dąbrowy Górniczej. Będą to głównie parki, laski, bulwary, akweny wodne, duże osiedla mieszkaniowe, place zabaw, tereny wzdłuż pasów drogowych. Tereny przeznaczone do oprysków to: parki Hallera, Śródmiejski, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, okolice wszystkich czterech Pogorii, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Majewskiego, amfiteatr w Ząbkowicach, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej, Planty, Mydlice Północne oraz Południowe.

Opryskane zostaną także place zabaw przy ulicach Gilowej, Żwirki i Wigury, Łaziennej, Świerkowej i Białostockiego oraz pasy drogowe ulic Niemcewicza, Letniej, Marianki, Ratanice, Pogoria, Kryniczna, Hallerczyków, Majewskiego, Strzemieszycka, Rudna, Idzikowskiego, Łazowska, Dąbrowszczaków, Olimpijska, Mieszka I, Modrzewiowa i Zachodnia.